محید آنلاین

سال های دوران راهنمایی و دبیرستان من خلاصه میشد به کامپیوتر پنتیوم فوری بود که داشتم ، وقتی که از مدرسه وارد خونه میشدم هنوز لباس هام رو عوض نکرده دکمه پاور کیس نقره ای خودم رو فشار میدادم تا ۵ -۶ دقیقه دیگه ویندوز بالا آمده باشه ، حس عجیبی بود اون کامپیوتر ، میزکامپیوتر … حس میکردم کارهای بزرگ و عجیبی دارم انجام میدهم . کارهام رو برنامه ریزی میکردم که بعد از اینکه با کارت های اینترنت پارس آنلاین به اینترنت وصل شدم سریع همه رو انجام بدم تا اینترنتم زیاد استفاده نشه. خیلی وقت ها هم کارت های اینترنت آلفا میخریم که ۲ شب تا ۸ صبح رایگان (یا نیم بها) بود رو استفاده کنم. خلاصه یکی از کارهای مورد علاقم سر زدن به سایت مجید آنلاین بود ، مقاله های جدید رو میخونم ، پست های جدید فروم رو نگاه میکردم ، سعی میکردم یاد بگیرمو اگر چیزی میدونم به اشتراک بزارم. سال ۸۴ بود که تصمیم گرفتم یک مقاله آموزشی برای سایت مجید آنلاین تهیه کنم با عنوان نوشته خونی . وقتی مقاله رو نوشتم و کامل شد برای سایت ارسال کردم ، اصلا فکرش رو هم نمیکردم که مقالم تأیید بشه ، وقتی فردا عصر از مدرسه برگشتم به سرعت رفتم به سایت مجید آنلاین ، باورم نمیشد مقاله من در صدر همه مقاله ها بود ، حس عجیب و جالبی داشتم به همه دوستام و همه کلاسی هام میگفتم ، اسم خودم رو تو اینترنت سرچ میکردم که این مقاله رو میدیدم البته بماند که خیلی از سایت ها همین مقاله رو از سایت مجید آنلاین کپی میکردند و اسم من رو از انتهاش حذف میکردن و در سایت خودشون میذاشتن که واقعا جای تاسف داره انگار که قرار اسم من چه لطمه ای به سایتشون بزنه. خلاصه ازون دوران سالهاست که میگذره اما بخش بزرگی از خاطرات افرادی مثل من مربوط میشه به سایت مجید آنلاین.

حالا که انقدر در مورد این مقاله توضیح دادم خالی از لطف نیست که این مقاله رو در انتهای این پست قرار بدهم . البته با نام نویسنده 

به نام خدا

آموزش ایجاد نوشت خونین

در این آموزش من می خوام آموزش رو بسیار ساده بگم تا همۀ عزیزان متوجه بشند .

۱

شروع می کنیم . ابتدا یک سند جدید (Ctrl + N) در اندازه دلخواه ایجاد کنید(من از اندازۀ ۶۰۰ * ۱۸۰ استفاده کردم)و متن خودتون رو با یه فونت توپر تایپ کنین من از فونت ( Aharoni)استفاده کردم(بهتر است رنگ نوشته شما مشکی باشد) در ضمن اگه دکمه (Caps Lock) روشن باشه بهتر.

۲

حالا (باید لایه نوشتۀ شما در حالت انتخاب باشد) به منوی Filter رفته وارد Blur و گزینۀ Gaussian Blur رو انتخاب کنید و Radius را روی ۵ پیکسل قرار دهید سپس OK کنید .

۳

خوب نوشته شما تا این جا باید مثل نوشته بالا باشد . سپس ازمنوی Filter وارد Stylize گزینه Find Edges را انتخاب کنید .این کار را حتما دو بار انجام دهید

خوب حالا از مسیر زیر مقادیر مشخص شده را قرار دهید .

۴

خوب حالا باید یه کپی از لایه ایجاد شده داشته باشیم . برای این کار روی لایه نوشته کلیک راست می کنیم وDuplicate layer رو کلیک می کنیم حالا نوشته شما کمی پر رنگ تر شد . شما دو لایه مشابه هم دارید که حتماً لایه زیری را در حالت انتخاب باشد . از منوی Image وارد Rotate Canvas شده و ۹۰ درجهCC را انتخاب کنید تا نوشته شما نود درجه چرخش بکنه .

وقتی نوشته شما نود درجه چرخید از منوی Filter وارد Stylize شده و Wind را انتخاب کنید توجه داشته باشید که Method در حالت wind و Direction در حالت From the Right باشد شما می توانید این کار را ۴ تا ۵ بار انجام دهید .

حالا مجددا به منوی Image و بعد Rotate Canvas بروید و گزینه ۹۰ درجه CCW را انتخاب کنید .

خوب خسته نباشید . حالا کار شما مثل شکل زیر باید شده باشد .

نوشته شده توسط دایی محسن (محسن جانجانی )

اگه مشکلی به وجود اومد حتماً به من بگید شاید تونستم کمک کنم M***c@yahoo.com

مخلص همه مجید آنلاینی های گل

تاریخ : ۲۲ خرداد ۱۳۸۴